Va ka tu?
Visai nesenai vienoje vietoje buvo aptikta viena labai reikšminga sarmatų kultūrai rašto ženklų – runų lentelė. Visų gerbiamiausi mokslininkai atvyko perskaityti tai, kas joje užrašyta. Vienų teigimu, tai futharkarnų mentalinio ato simboliais užrašytas sarmatų kunigaikščio vardas, kitų teigimu tai fragmentas runų kalendoriaus, o skeptikai teigia, jog tai klastotė. Tačiau vienas mūsų gerbiamas aludaris nepabijojo surizikuoti ir panaudodamas dažninės analizės metodą atrado, jog čia užrašytas spartietiškos skytalės raktas, kuris leido iššifruoti vienos narsiausios sarmatų genties – vakatų – tradicinį alaus receptą. Vakatai garsėjo sarmatų tarpe ne tik savo narsumu, bet ir išradingumu. Kariaujant su hunais, jiems ne tik pavyko nugvelbti stebuklingojo augalo Humulus Lupulus sėklas, bet sukonstravus pirmąjį žmonijai žinomą erdvėlaikį, pasprukti nuo paties rūsčiojo imperatoriaus Atilos. Pasinaudoję erdvėlaikiu vakatų žmonės nusikėlė į Pangėją, taip išnykdami ne tik iš hunų, bet ir istorijos akiračio. Nuožmūs vakatai ilgai klajojo po Pangėjos platybes tol, kol atrado tinkamą vietą pasėti stebuklingojo augalo sėklas. Ir tik po 40 metų ir 40 dienų vakatų vadas stabtelėjo gražiame slėnyje ir apimtas didžiojo džiugesio ištarė „Va ka tu!”. Nuolankūs sekėjai iš karto suprato, jog čia yra ta vieta, kur sodinti stebuklingas sėklas. Augalas buvo pasodintas ir dideliai nuožmių vakatiečių nuostabai išaugo toks aukštas, jog siekė dangų. Vakatai suprato, jog tai dieviškas augalas ir iš jo žiedų išvirė gėrimą. Tas gėrimas buvęs toks puikus, tarsi įrodymas, jog Dievai jų neapleido. (berods B. Franklin kažką panašaus vėliau irgi suprato).
Šį pasakojimą mes šitoje vietoje priversti nutraukti, nes sumaniąjam aludariui ką tik kilo abejonių , jog visa tai tebuvo jo paties sapnas. Gal ir tai buvo sapnas, bet alus pagal tariamai tradicinę sarmatų receptūrą tikrai buvo išvirtas ir nenorint įžeisti mūsų sumanaus aludario pavadintas Waka tu. Ir dar viena tikra tiesa, jog alui naudoti aromatingi apyniai iš Naujosios Zelandijos – Wakatu .
Šis aukso spalvos, lengvai karstelėjęs alus pasižymi vasariška tropinių vaisių gaiva, salykliškumu, bei medaus ir biskvito poskoniu . „Waka Tu” alus baruose ir krautuvėse pasirodys jau pirmosiomis 2014 metų dienomis.