Kiečių alumi minime Tarptautinę Gruit dieną.

Dundulis jau antrus metus oficialiai jungiasi prie Gruit alaus dienos minėjimo. Šia proga, Vasario 1 d. alubarius ir alaus krautuvės pasieks Kiečių gruit elis. Tai jau ketvirtoji šio žolinio alaus versija, kurio virimui naudojam vieną iš karčiausių Europoje žinomų žolių – pelyną (Artemisia absinthium), bei paprastąjį kietį (Artemisia vulgaris). Toks žolelių derinys, puikiai pakeičia apynius aluje ir jau viduramžiais naudotas vienuolynuose – Wermuth alui virti.

Suvaldytas pelyno kartumas ir žoliniai kiečių tonai harmoningai dera rausvame salykliniame alaus kūne bei kiek primena daugeliui pažįstamą vermuto vyną.

Kur paragauti: http://bit.ly/Kieciai

Dundulis Gruit dieną mini kartu su https://www.gruitday.com/2017participants/.

Publijus Palemonas – Baltijos porteris

Daugelis Publijų apsipažinę  palaikydavo  kažkokiu paprastu darbininku iš Palemono.  Ištiktas tokios dvylipumo akimirkos Publijus nuolatos susimąstydavo, kodėl šitaip yra klystama. Juk tas anas, kažkoks nesekmės apsėstas paprastas darbininkas,  stachanovietis iš Palemono plytinės, sudiržusių rankų, atsiduodantis pigiu tabaku ir šlaku iš aukštakrosnės.  O grubios  jo manieros ir mužikiški aprėdai toli gražu neprilygo Publijaus aristokratiškam stotui ir dailiai sukirptam juodam kostiumui. Nepaisant visų šių akivaizdžių skirtumų dažnai į Publijų buvo krepiamasi jam svetimu vardu.

Tačiau reiktų pastebėti, jog Publijus turintis angliško aristokratų kraujo, per eilę kartų buvo gerokai aptašytas Baltijos vėjų ir vietos papročių, tapo nuoširdesnis ir paprastenis  nei jo protėvis Palemonų Palemonas.  Tad visai nenuostabu, jog tokia  kultūrinė asimiliacija Publijų pavertė perdėm neišsiskiriančiu čiabuvių tarpe.

Juodo gymio, valdingo charakterio, dvelkiantis išraiškingu  dūmu, juodu šokoladu, slyvomis  bei  skrudinta duona. Angliško stoto bei aukštos dvasios (apie 7.2%)  Publijus Palemonas   nedaugžodžiauja, ir daug ką subtiliai nutyli.

 

Publijus lankosi šiose aludėse: http://bit.ly/palemonas

 

Apyniuotis

Apyniuotis – vieno apynio alus. Pasirinkta apynio rūšis, o jai parinktas alaus stilius, kuriame apynys tarpsta, atskleisdamas sau būdingą kartėlį bei savitą aromatą.
Šios serijos žaidimą pradeda Endeavour apynys, kilęs iš Britų salų. Šis apynys eksperimentinis anglų kūrinys, dar netapęs komerciniu produktu išveistas sukryžminus vietinį Hedgerow  su amerikietišku Cascade, sukurtas pasipriešinti amerikietiškų apynių invazijai į Britų bravorus bei aludes. Suvaldytu juodųjų serbentų, gervuogių natomis  bei išraiškingu greipfruto žievelės bei laimų skonių deriniu šis apynys išlaiko džentelmenišką, stotą ir nusipelno tapti išskirtiniu.
Šiam apyniui atsiskleisti mes parinkome jam gimingą angliško biterio stilių.    Crystal salyklas alui suteikia dar stipresnį britišką įvaizdį, kuris beje puikiai dera su Endeavour apyniais.