Kovarnių – durpėmis rūkyto salyklo stautas

Pamažu žiema atsitraukia. Išlaisvėjusi nuo įšalo,   iškvėpdama gaivališką kvapą, žemė šaukia pirmuosius paukščius pargrįžti. Pirmieji pavasario pranašai – juodasparniai kovarniai.
Dundulio bravore užgimęs kovarnių būrys  taip pat suskubo pasitikti pavasarį.
Kovarnių  stauto skonis, tūkstančius metų brendęs raistuose bei pelkynuose, durpių dūmais persmelkė salyklą, kurį Dundulio bravoriai subėrė katilan ir išvirė alų – juodą kaip smala, klampios pelkės kūno,
alsuojantį dūmu bei derva. Šis alus ilgam įtrauks išdrįsusį jo paragaut į skonių akivarą.

 

Stiprumas – 6,0% tūrio.
Kartumas – 26 ibu

Bravorai ant vandens

 

Kartu su karais keliauja nepritekliai. Ne paslaptis, jog II – ojo pasaulinio karo metu Europoje ne visur galėjai išlenkti bokalą gero alaus. Grūdų ir kitų žaliavų trūkumas vertė aludarius keisti salyklą runkeliais ir t.t. O ką jau kalbėti apie fronto linijas iki kurių alus paprasčiausiai nenukeliaudavo. Rūpindamasi savo kariaujančiais vyrais Britų admiralitetas ir pats W. Churchill 1944 m. parengė projektą paversti 10 britiškojo laivyno laivų plaukiojančiais bravorais. 1945 m. pirmieji du lavai minininkai perdaryti į plaukiojančius bravorus HMS Menetheus ir HMS Agamemnon išplaukė į savo pirmą misiją.
Šie laivai buvo ginkluot katilais kurie galėjo išvirti 6.5 tūkst. litrų alaus, bei 6 fermentacijos talpomis. Alui virti buvo naudojamas distiliuotas vandenyno vanduo, salyklo bei apynių ekstraktas . Paskutinę 1945 m. dieną buvo išvirtas pirmas English Mild stiliaus 1037/9.25 Plato ~3.7% stiprumo alus. Deja, karas netrukus pasibaigė….